Beharangozó 2023. augusztus 16., szerda

A 26. ZTE - DVTK mérkőzés következik

A DVTK legutóbb 2020-ban nyerni tudott Zalaegerszegen. Bemutatjuk az ellenfelet és felidézzük a két klub közös történelmét.

Az első zalaegerszegi összecsapáson 1973. május 27-én a Szabó - Kovács, Salamon, Váradi, Kolláth, Gál, Tatár (Oláh), Görgei, Kiss, Horváth, Fekete összeállításban léptünk pályára. Preiner Kálmán tanítványai Kiss góljával 1-1-es döntetlent játszottak a kék-fehérekkel.

Az első győzelmünket a harmadik zalai fellépésünk alkalmával szereztük meg. 1975. augusztus 30-án a bajnokság nyitómérkőzésén Szabó Géza fiai Veréb - Martis, Salamon, Váradi, Kutasi, Oláh (Feledi), Fükő, Görgei, Borostyán, Kiss, Fekete összeállításban álltak fel és Borostyán valamint Görgei góljával   kényszerítették térdre ellenfelüket.

Az elkövetkező években a döntetlen jelentette a legnagyobb sikert, azt viszont többször sikerült hozni.

2000 májusában Huszák Géza vezetőedző Nagy Z. - Takács V., Harnócz, Kunzo, Szakos, Hompoth, V. Filipović, Lipták L. (Raican, 90.), Vitelki, Lippai (Barva, 52.), Konyha (Cupik, 81.) összeállítású csapata gól nélküli döntetlent játszott.

A hét évig tartó zalaegerszegi "száműzetést" megelőzően utoljára 2011 végén játszott a DVTK bajnokit Zalaegerszegen, akkor José Luque büntetőből szerzett góljával sikerült megszakítani egy negatív szériát, és pontot szerezni. Benczés Miklós vezetőedző a Farkas B. - Vadász, Budovinszky, Gal, Gohér, Takács P. (Pál Sz., 53.), Arze, Abdouraman, Luque, Tisza (Bogáti, 88.), Carreño (Seydi, 51.) csapatot küldte pályára.

Hosszú idő után az OTP Bank Liga 2019/2020-as kiírásában találkoztak újra a csapatok. A DVTK 2020 első tétmérkőzésén látogatott Zalaegerszegre, és az első félidőben számtalan helyzetet, közte néhány ziccert alakított ki, gól azonban nem esett. A második félidő elején büntetőből szereztek vezetést a hazaiak, amit Dušan Brković szöglet után kiegyenlített, majd nem sokkal később a másik középső védő, Polgár Kristóf a vezetést is megszerezte. A ráadásban Florent Hasani biztosította be a győzelmet.

ZTE - DVTK 1-3 (0-0)

ZTE: Demjén Patrik - Bolla Bendegúz, Zorna Lesjak, Bobál Dávid, Bedi Bence - Kocsis Gergő, Nikola Mitrović (Eric McWoods, 76.) - Stieber Zoltán, Bobál Gergely (Fanos Katelaris, 63.), Radó András (Babati Benjámin, 65.) - Eduvie Ikoba. Vezetőedző: dr. Dobos Barnabás.
DVTK: Branislav Danilović - Serhii Shestakov, Polgár Kristóf, Dušan Brković, Tamás Márk - Márkvárt Dávid, Vági András - Florent Hasani, Rui Pedro (José Cortés, 81.), Kiss Tamás (Egerszegi Tamás, 88.) - Mirko Ivanovski (Haris Tabaković, 76.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Bobál Gergely (1-0) a 47., Dušan Brković (1-1) az 53., Polgár Kristóf (1-2) a 61., Florent Hasani (1-3) a 90+2. percben.

Az 2020/2021 évi bajnokságban először a DVTK látogatott Zalaegerszegre, ahol korán vezetést szereztek a hazaiak, amit egy megkérdőjelezhető büntetőből megdupláztak. A szünet előtt Hegedűs János fejesével szépített a DVTK. A fordulás után a DVTK támadott, de nem bírt az egyre jobban betömörülő ellenféllel, akik ráadásul értékesítették az egyik kontratámadásuk végén megítélt újabb büntetőt.

ZTE - DVTK 3-1 (2-1)

ZTE: Demjén Patrik - Aleksandar Tanasin, Zorna Lesjak, Bobál Dávid, Gergényi Bence - Artem Favorov (Koszta Márk, 60.), Bojan Sanković, Bedi Bence - Könyves Norbert (Zimonyi Dávid, 88.), Babati Benjámin, Vass Parik (Szánthó Regő, 75.), Vezetőedző: Boér Gábor.
DVTK: Antal Botond - Serhii Shestakov, Szűcs Kornél, Hegedűs János, Hysen Memolla - Rui Pedro (Márkvárt Dávid, 69.), Iszlai Bence - Florent Hasani (Korbély Kristóf, 83.), Molnár Gábor, Mirko Ivanovski (Makrai Gábor, 83.) - Stefan Dražić. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Könyves Norbert (1-0) a 8., Könyves Norbert (2-0, 11-esből) a 31., Hegedűs János (3-0) a 45., Koszta Márk (3-1, 11-esből) a 77 percben.

Legutóbb 2021 tavaszán az első félidőben egy jól eltalált lövés után született szabadrúgásgóllal hátrányba került a DVTK. A második félidőben a Diósgyőr nyomott, a hazaiak kontráztak, majd a hajrában Favorov egy hatalmas kapásgóllal bebiztosította a hazai sikert.

ZTE - DVTK 2-0 (1-0)

ZTE: Demjén Patrik - Zoran Lesjak (Németh Erik, 71.), Kálnoki Kis Dávid, Bobál Dávid, Bedi Bence (Gergényi Bence, 65.) - Bojan Sanković, Artem Favorov - Szánthó Regő (Babati Benjámin, 65.), Tajti Mátyás (Koszta Márk, 71.), Könyves Norbert - Futács Márkó. Vezetőedző: Waltner Róbert.
DVTK: Marko Malenica - Polgár Kristóf, Goran Milović, Vinko Soldo (Mirko Ivanovski, 62.) - Alen Grgić, Augusto Max (Molnár Gábor, 62.), Márkvárt Dávid, Luka Marin - Gheorghe Grozav, Stefan Dražić (Odise Roshi, 80.), Asmir Suljić (David Vaněček 62.). Vezetőedző: Zoran Zekić.

Gólszerző: Szánthó Regő (1-0) a 16., Artem Favorov (2-0) a 87. percben.

25. 2020/2021 (3. kör)

Idegenbeli örökmérleg: 25 mérkőzés, 2 győzelem, 10 döntelen, 13 vereség. 24-42-es gólkülönbség.

Zalaegerszegi TE

Alapítva: 1920
Első év az NB I.-ben: 1972
Legjobb eredmény: bajnok (2001/2002), kupagyőztes (2022/2023)
Élvonalbeli évek: 41 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2019 óta

A Zalaegerszegi Torna Egylet 1920-ban alakult, azaz idén 100 éves a klub. 1972 óta néhány év kihagyással a labdarúgó NB I.-ben szerepelnek, a 2018-ban lezárult hétéves szünet volt a leghosszabb. Legnagyobb sikerük a 2001/2002-es idényben nyert bajnoki cím.

Az előző bajnokságban újoncként a 9. helyen végeztek, és megnyerték a Magyar Kupát. Az EKL-től két vereséggel búcsúztak az NK Osijek ellen.

11. forduló: KTE - ZTE

A legutóbbi mérkőzésen a Senkó Zsombor - Huszti András (Klausz Milán, 85.), Mocsi Attila, Oleksandr Safronov, Gergényi Bence - Szendrei Norbert, Daniel Milovanovikj (Mim Gergely, 32.), Bojan Sanković, Tajti Mátyás - Sajbán Máté (Eduvie Ikoba, 58.), Szalay Szabolcs (Németh Dániel, 58.) összeállításban játszottak.