Beharangozó 2024. február 16., péntek

Szombaton a Pécs vendégeként lépünk pályára

A válogatott szünet után, az Euroliga negyeddöntőt megelőzően az NKA Universitas Pécs otthonában lép pályára a DVTK-HUN-Therm csapata a bajnokság 13. fordulójában.

Tippmix Női NB I. A-csoport 13. forduló

2024. február 17. szombat (NKA Csarnok, Pécs)
19:30 NKA Universitas Pécs - DVTK HUN-Therm

Mérkőzés információk:

Helyszín:
Pécs, NKA Csarnok - 7632 Pécs, Megyeri út 74/1.

Közvetítés:
A mérkőzést az M4+ élőben közvetíti, az mkosz.hu oldalon pedig szöveges közvetítés olvasható.

Jegyinformáció:
A mérkőzésre 1000 ft-os áron váltható belépőjegy. A vendégszurkolók a vendégszurkolói bejáraton tudnak bemenni a csarnokba.
Kapunyitás: 18:30-kor, a mérkőzés kezdete előtt egy órával.

Ellenfél-leső:

Az NKA Universitas Pécs jelenleg a tabella 3. helyén áll 9 győzelemmel és 4 vereséggel. A bajnokság előző fordulójában hazai pályán, izgalmas mérkőzésen, mindössze 6 ponttal, 68-74-re maradtak alul a TARR KSC Szekszárddal szemben, míg a 11. fordulóban a TFSE - MTK vendégeként diadalmaskodtak 62-64-re.

Egymás ellen:

A két csapat az idei szezon 4. fordulójában találkozott egymással, melyet 83-82 arányban, izgalmas végjátékot követően a DVTK - HUN-Therm csapata nyert meg.

A legutóbbi bajnoki idényben a magyar bajnokságban kétszer, a Magyar Kupa küzdelmei során egyszer csaptunk össze a pécsi együttessel. A hetedik fordulóban a DVTK Arénában találkozott először a két gárda, ahol óriási csatában szoros, 63-59-es győzelmet arattunk.
A visszavágóra a 18. fordulóban került sor, melyet egy káprázatos, 10-26-os utolsó negyeddel fordítottunk a saját javunkra.
A Magyar Kupa elődöntőjében találkozott egymással a két együttes. A soproni Novomatic Arénában megrendezett mérkőzésen a remekül játszó ellenfél meglepte a mieinket és 76-72-es győzelmet aratott.