Összefoglaló 2023. október 29., vasárnap

DVTK - Váci FKA 37-21 (19-7)

Az NB II. C csoportjában a 6. forduló előtt a tabella harmadik helyén álló Váci FKA csapata látogatott a listavezető DVTK otthonába. A piros-fehérek kiválóan kezdték a találkozót és már az első félidőben mindössze hét találatot kapva eldöntötték a két pont sorsát, amit végül 16 gólos sikerrel szereztek meg. A Diósgyőr így tovább őrzi veretlenségét a bajnokságban, illetve továbbra sem kapott még ki a Generali Arénában.

Már az első támadásból a kapuba talált és hamar megszerezte a vezetést a DVTK a Vác ellen, amit a 10. percre két gólosra növelt (5-3). Ezt követően végig fegyelmezetten és kiválóan védekezve kézilabdáztak Molnár András tanítványai, ami révén a következő tíz perces blokk végére hét góllal is elléptek (12-5). A félidő lezárása hasonlóan jól sikerült, mindössze két újabb gólt kapva és hetet lőve, amivel 19-7 arányú megnyugtató előnnyel vonulhattak a szünetre a piros-fehérek.

A fordulást követően sem változott a játék képe, amely során Molnár András mindenkinek tudott játéklehetőséget adni a csapatból. A 40. percben kétszer annyival is vezetett a Diósgyőr, mint a Vác góljainak száma (26-13), amely különbséget még tovább tudott növelni a listavezető. A végső dudaszó pillanatában 37-21-et mutatott az eredményjelző a Generali Arénában, amely 16 gólos sikerrel újabb két pontot tartott itthon a DVTK és őrizte meg veretlenségét a bajnokságban és a Népkertben egyaránt.

A találkozón Czeglédy László 8 alkalommal vette be az ellenfél kapuját, míg Ménfői Attila, Gulácsi Bálint és Kiss Róbert ötször-ötször volt eredményes. A hazai kapuban Torma Antal pedig 40 %-os hatékonysággal védett

Férfi kézilabda NB II. C csoport, 6. forduló

Miskolc, Generali Aréna

A mérkőzés részletes jegyzőkönyve

Molnár András vezetőedző: Jól felkészültünk az ellenfél taktikájából. Az első félidőben kapott hét gólra igazán büszke vagyok. A kézilabda a védekezésnél kezdődik és mi abból az első félidőben nagyot alkottunk. Tényleg csak gratulálni tudok a Srácoknak és az külön öröm, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani, amivel mindenki igyekezett élni.

A DVTK az újabb két pontjával így már 12 ponttal áll a tabella élén kettővel a Salgótarján és 5-5 egységgel a Vác és az Acélváros előtt. A piros-fehérek a következő fordulóban november 11-én 17 órától a Veresegyház csapatát fogadják, ám előtte az Ózd érkezik a Genreali Arénába a Magyar Kupa II. fordulójában november 8-án 19 órától, ahová az egész szezon során ingyenes a belépés.

7. Veresegyház VSKVERESEGYHÁZ VSK 6 1 0 5 151 199 -48 2
8. Szinvaparti Közösségi és Sportegyesület MiskolcSZINVAPARTI KÖZÖSSÉGI ÉS SPORTEGYESÜLET MISKOLC 6 0 0 6 148 189 -41 0