Az U18-as magyar válogatott a B csoport záró fordulójában a házigazda törökök ellen a csoportmásodik helyért vívott fontos összecsapást. A rendkívül szoros mérkőzést jobban kezdték a hazaiak, de a második negyedtől kezdve összeállt a magyar válogatott támadójátéka: félidőre már ötpontos előnnyel vonulhatott Völgyi Péter csapata (32-27). A hátralévő két játékrészt is megnyerték Aho Tyráék, végül közel 20 pontos sikert aratottunk Törökország ellen. Ezzel az eredménnyel biztossá vált, hogy Magyarország a második helyen zárja a B csoportot, július 5-én, szerdán pedig Olaszország ellen játszhat a nyolcaddöntőben.

A DVTK HUN-Therm mindkét fiatal játékosa a harmadik csoportmérkőzésen is a kezdőcsapatban kapott helyet: Aho Tyra 25 percnyi játékidő alatt szerzett 9 pontot és 1 lepeattanót, valamint 3 gólpasszal szolgálta ki társait. Fárbás Eliza ezúttal 22 percet töltött a pályán, 6 pontja mellett 3 lepattanót és 2 labdaszerzést is jegyzett.

A magyar válogatott szerdán magyar idő szerint 13 órától Olaszországgal játszik majd a legjobb nyolc közé jutásért. A találkozót ingyenesen meg lehet tekinteni élőben a FIBA YouTube csatornáján.